Strona główna » Aktualności » Jak współpracujemy z dystrybutorem legowisk Wikopet w Polsce? Rozmowa z naszym Partnerem biznesowym

Jak współpracujemy z dystrybutorem legowisk Wikopet w Polsce? Rozmowa z naszym Partnerem biznesowym

Jesteśmy ekspertami od szycia, a naszymi flagowymi produktami są legowiska klasy premium dla wymagających klientów. By móc zadowolić jak największą liczbę zwierząt, zdecydowaliśmy się na partnerstwo z ekspertem w innej dziedzinie – dystrybucji i sprzedaży. Właśnie dlatego nawiązaliśmy współpracę z iPetExpert. Przeczytaj rozmowę z Dominiką Kozik, CEO firmy iPet, i dowiedz się, jak nam się razem pracuje oraz co jest kluczem do dobrych relacji w biznesie.

Jak współpracujemy z dystrybutorem legowisk Wikopet w Polsce? Rozmowa z naszym Partnerem biznesowym

Zacznijmy od przedstawienia firmy iPet Expert – czym się zajmuje, co oferuje swoim klientom i jak działa?

Zajmujemy się zaopatrywaniem naszych partnerów w produkty dla zwierząt. Dbamy o to, by w naszej ofercie znalazły się produkty wysokiej jakości, a klienci mieli duży wybór w poszczególnych grupach produktowych. W tej chwili jesteśmy wyłącznym dystrybutorem marek Wikopet oraz ideaPet, których bogaty asortyment idealnie odzwierciedla nasze wartości. Nasze produkty są skierowane w głównej mierze do sklepów zoologicznych, do których trafiamy poprzez ciągle rozbudowywaną sieć przedstawicieli handlowych.

Dużą część naszej działalności stanowi także dział infolinii, gdzie każdy może uzyskać informacje o dostępnych produktach oraz oferty w rejonach, gdzie nasi przedstawiciele jeszcze nie dotarli. Jeśli jakimś cudem nasz przedstawiciel nie trafił do jakiegoś sklepu, dział infolinii chętnie przyjmie zaproszenie dla naszych przedstawicieli w celu przedstawienia oferty.

Czyli jakość i szeroki asortyment. Co jeszcze jest dla Was istotne, kiedy wybieracie partnerów do współpracy?

Zwracamy uwagę na świadomość oraz możliwość edukacji klientów ostatecznych. Nie sztuką jest jednorazowa sprzedaż tylko przekonanie do ponownego zakupu naszych produktów. Idealnym przykładem są zarówno legowiska Wikopet, które po pierwszym zakupie szybko znajdują swoich sympatyków i czworonożnych wielbicieli. W tym samym kierunku zmierzamy z marką IdeaPet, która, pomimo że niedawno pojawiła się na rynku, zyskuje spore grono wielbicieli i widzimy bardzo pozytywny odbiór naszych przysmaków na rynku.

Wiemy już, co przekonało Was do nas, a co przeważyło o decyzji, żeby połączyć siły?

Zdecydowaliśmy się na współpracę, ponieważ dostrzegliśmy, że firma Bartex to profesjonalny team z wysokim zaangażowaniem. To ludzie podchodzący z pasją do swojej pracy. Poznając się bliżej zauważyliśmy, że nie ma tam osób z przypadku. Dzięki temu nie ma między nami żadnych barier, co z pewnością wpłynie na wspólną realizację zamierzonych celów i planów. Warto też zaznaczyć, że nie jest to jednostronna współpraca – decyzja i zaufanie były tu po obu stronach. Jest między nami „chemia”, dlatego decyzja o współpracy nie mogła być inna.

Jak wyglądały pierwsze etapy współpracy z firmą Bartex i marką Wikopet?

Zaczęliśmy od tego, że wspólnie zdefiniowaliśmy nasze potrzeby dotyczące promocji i dystrybucji naszych marek. Kiedy okazały się spójne, zdecydowaliśmy się połączyć siły i stworzyć dział sprzedaży, który nazwaliśmy iPet Expert. Przede wszystkim przyświeca nam ta sama idea – nieustanny rozwój i przekraczanie kolejnych barier. Chcemy podejmować nowe wyzwania i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. To na pewno będzie wiązało się z wieloma szalonymi i nowymi pomysłami. Mamy nadzieję, że niejednokrotnie będziemy mieli okazję przełożyć to na czyny i wspomnieć o tym w naszych kanałach.

Jakie są kroki na ten moment? Jakie macie plany wobec produktów Wikopet?

Jesteśmy skupieni na tworzeniu kolekcji, która zaspokoi potrzeby naszych podopiecznych. Tak, aby każdy zwierzak mógł odnaleźć coś dla siebie, mógł wygodnie odpoczywać na naszych produktach, oraz czuł się bezpiecznie i komfortowo. Od początku przyświeca nam maksyma, którą będziemy pewnie powtarzać jak mantrę, aż w końcu każdy będzie przekonany do tego samego – każdy pupil powinien mieć więcej niż jedno legowisko. Dlatego też wdrażamy nowe produkty i nowe kategorie. Na ten moment są to legowiska w kategoriach Home&Living, Orthopedic, Travel, zabawki a niebawem zdradzimy naszą kolejną kolekcję, która pozostanie z nami na stałe i z pewnością będzie miała grono sympatyków.

W Wikopet lubimy ten moment projektowania i tworzenia nowych produktów, więc na pewno jest ciekawie. Ale praca nad legowiskami i kolekcjami to nie jedyny obszar naszej współpracy…

Tak, z Wikopet współpracujemy w pełnym zakresie, tworząc tak naprawdę jeden wspólny dział sprzedaży. Podstawa to współpraca pomiędzy naszymi firmami i tak się składa, że jest ona na bardzo wysokim poziomie. Co jest kluczowe w naszej współpracy – słuchamy się wzajemnie i zawsze możemy na sobie polegać. Obie firmy nie boją się wyzwań. Nikt nie skupia się wyłącznie na współpracy w określonym zakresie, ale pomagamy sobie na każdej płaszczyźnie.

Jakie są Wasze przewidywania odnośnie do produktów Wikopet na rynku? Co je odróżnia od konkurencji?

Mamy nadzieję, że nasza kolekcja zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów! Właśnie dlatego ciągle ją rozbudowujemy. Nasze produkty produkowane są z najwyższą starannością przez profesjonalny zespół posiadający za sobą nowoczesne zaplecze produkcyjne. Może istnieć przekonanie, że wykonanie takiego legowiska jest banalne i każda firma mogłaby to uszyć. Natomiast biorąc w rękę produkty Wikopet od razu widać różnicę w jakości wykończenia oraz komfortu przyszłego użytkownika. Z tymi produktami w naszej ofercie oraz pomysłami na kolejne lata, nie mamy żadnych obaw co do przyszłości.

Na koniec, proszę powiedzieć, jak oceniacie dotychczasowe działania z firmą Bartex?

Współpraca układa się bardzo dobrze i przede wszystkim – zgodnie z ustaleniami oraz oczekiwaniami. Tak naprawdę tworzymy jeden rewelacyjny i zaangażowany zespół. Uważamy, że jest to idealny przepis na sukces!

Zgadzamy się z tym w pełni. Czekamy na kolejne wspólne wyzwania, bo to dopiero początek naszej współpracy. Dziękujemy za rozmowę.

 

Zobacz również

Każde zlecenie to nowe wyzwanie. Rozmowa z Andrzejem Wiśniewskim, Logistykiem i Kierownikiem Działu Krojenia

Każdy proces produkcji zaczyna się na krojowni i magazynie. Za te dwa działy odpowiada Andrzej Wiśniewski, który sprawnie lawiruje między zleceniami i zapotrzebowaniem na materiały każdego działu, skutecznie nadzorując moce przerobowe na dziale krojenia. Jakie są największe wyzwania w jego pracy i w jaki sposób godzi nadzór nad dwoma działami w Bartexie? Sprawdź.

Czy warto było wystawiać się na targach Interzum 2023 w Kolonii? Dowiedz się czytając nasz raport!

Jako firma specjalizująca się w szyciu pikowanych poduszek i pokrowców na materace, mieliśmy ostatnio okazję wystawić się na targach Interzum 2023 w Kolonii, jednych z wiodących międzynarodowych targów branży meblarskiej i wnętrzarskiej. Teraz, gdy wydarzenie dobiegło końca, chcieliśmy podzielić się naszymi doświadczeniami i odpowiedzieć na istotne pytanie: Czy warto było wystawiać się na Interzum 2023? Przeczytaj naszą relację!