Strona główna » Aktualności » Szycie pościeli w Bartex. Jak dostosowujemy się do potrzeb klientów?

Szycie pościeli w Bartex. Jak dostosowujemy się do potrzeb klientów?

Szycie pościeli to znaczna część naszej produkcji i jest wyzwaniem, które lubimy. Dlaczego wyzwaniem? Bo chociaż może się wydawać, że proces szycia pościeli jest mało skomplikowany, w produkcji przemysłowej mierzymy się z różnymi wymiarami, tkaninami oraz rodzajami wykończenia. Jak sobie z nimi radzimy? Sprawdź.

Szycie pościeli w Bartex – park maszynowy i technologie

Działamy na rynku od 1994 roku i wiemy doskonale, że najlepszą drogą do zapewnienia jakości i terminowych dostaw jest automatyzacja. Nowoczesny park maszynowy nie tylko umożliwia szybszą i bardziej wydajną pracę, ale także zapewnia wysoką powtarzalność, doskonałą jakość i precyzję wykończenia. Z tymi cechami kojarzone są nasze produkty. Maszyny i urządzenia to także sprawniejsza i bardziej bezpieczna praca naszych pracowników.

Korzystamy z doskonałej jakości maszyn DURKOP ADLER i automatów do szycia oraz składania pościeli marki TEXPA z overlockami oraz stębnówkami JUKA, a także – ze stołów z nadmuchem do szycia materacy na stojąco z overlockami marki PEGASUS.

Przeczytaj również: Pikowanie tkanin – jak wpływa na funkcjonalność materaca i pościeli?

Szycie pościeli w Bartex. Jak dostosowujemy się do potrzeb klientów?

To, co jest bardzo cenne w Bartexie, to nieustanny rozwój w zakresie możliwości naszych urządzeń. Jeśli potrzebujemy oprzyrządowania, żeby szyć na przykład prześcieradła na gumach, ściągamy eksperta, który odwiedza nasz zakład produkcyjny, przekazuje rekomendacje co do niezbędnych narzędzi, a my je wdrażamy. Jesteśmy dzięki temu w stanie szybko przystosować się i ruszyć z produkcją produktu, którego jeszcze nie było” – Małgorzata Ryglewicz, Kierownik produkcji w dziale szycia, Bartex Polska

Zamówienia standardowe i nietypowe

Odpowiednio wyposażony park maszynowy umożliwia nam realizację zamówień od typowych wymiarów pod te mniej standardowe. Uszytą pościel składamy, pakujemy i dostarczamy do klienta tak, by mogły od razu trafić na półki sklepowe. Jeśli pojawi się potrzeba, naszywamy na pościel logo klienta, wskazany haft czy wzór, umożliwiając jednorazową realizację zamówienia w naszej firmie, bez konieczności podzlecania podobnych drobnych elementów.

Naszymi klientami są producenci pościeli prowadzący sprzedaż dla konsumentów na terenie całej Europy. Realizujemy dla nich zamówienia standardowe w wymiarach dla dzieci i dorosłych od szerokości 70 cm do 190 cm czy nawet 220 cm. Ciekawym wyzwaniem są dla nas realizacje dla producentów pościeli hotelowej. Osiągają one często szerokość do 260 cm, nie mają zamków ani guzików, wymagają zastosowania bardzo drobnego ściegu szycia, które zapewni pościeli trwałość podczas jej czyszczenia w wysokich temperaturach.

Szycie pościeli w Bartex. Jak dostosowujemy się do potrzeb klientów?

W zakresie szycia pościeli mało co jest w stanie nas zaskoczyć, ale zdarzają się i takie sytuacje. Na przykład, dla producenta pościeli hotelowych realizowaliśmy zamówienie, które początkowo było dla nas niezrozumiałe. Pościel nie miała zamka ani zakładki, tylko mały wlot, przez który pościel należy wepchnąć do środka. Z jednej strony dziwiliśmy się, a z drugiej wiemy, że dzięki temu pościel nie będzie wypadała z poszewki i komfort użycia będzie większy. Wszystko jest do zrobienia”. – Małgorzata Ryglewicz, Kierownik produkcji w dziale szycia, Bartex Polska

Ekskluzywna pościel dla wymagających klientów

Pościele dla naszych klientów szyjemy z przeróżnych tkanin, m.in. z grubej flaneli, perkalu, ale także z bardziej delikatnych materiałów, jak jedwab czy satyna. Oferujemy różne rodzaje szycia, również te bardziej wymagające i ekskluzywne. Na życzenie klientów wszywamy ozdobne elementy, na przykład popularny piping, który nadaje produktowi estetyczne wykończenie i miejsce w kategorii produktów luksusowych.

Co jeszcze możemy zaoferować naszym klientom? Na to pytanie najlepiej odpowie kierowniczka naszej produkcji, Małgorzata Ryglewicz, która pracuje w Bartexie już 14 lat:

Jakość, terminowość i ilość – to nas wyróżnia. Nie znam firmy, która by zrobiła w dobę 5 000 pościeli. My to możemy zrobić dzięki naszemu parkowi maszynowemu, który jesteśmy w stanie dostosować do potrzeb praktycznie każdego klienta. Dlaczego to takie istotne? Mamy świadomość, że każdy nasz klient to producent, który zarabia na sprzedaży. Jeśli zleca szycie pościeli, oznacza to, że musiał zainwestować w tkaninę, w produkcję, w reklamę i chce, by te środki zwróciły się jak najszybciej. Tak to działa – pieniądz robi pieniądz, więc czas realizacji i wysoka precyzja wykonania są tak istotne. I to właśnie staramy się naszym klientom zapewniać”.

Przeczytaj również: Pikowanie tkanin w Bartex. Rozmowa z Kierowniczką Produkcji, Małgorzatą Ryglewicz

Jesteś producentem pościeli? Szukasz zaufanego partnera, który wesprze Twój biznes? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś.

Szycie pościeli w Bartex. Jak dostosowujemy się do potrzeb klientów?

Zobacz również

Marka Wikopet na targach Interzoo 2022

Między 7 a 10 maja br. nasze stoisko mogli odwiedzać uczestnicy najważniejszych targów z branży zoologicznej. Wykorzystaliśmy to wydarzenie, by przedstawić naszą ofertę legowisk, ale również - by zaprezentować nasz nowy projekt. Zabawki dla zwierząt w 100% z recyklingu.

Czy warto było wystawiać się na targach Interzum 2023 w Kolonii? Dowiedz się czytając nasz raport!

Jako firma specjalizująca się w szyciu pikowanych poduszek i pokrowców na materace, mieliśmy ostatnio okazję wystawić się na targach Interzum 2023 w Kolonii, jednych z wiodących międzynarodowych targów branży meblarskiej i wnętrzarskiej. Teraz, gdy wydarzenie dobiegło końca, chcieliśmy podzielić się naszymi doświadczeniami i odpowiedzieć na istotne pytanie: Czy warto było wystawiać się na Interzum 2023? Przeczytaj naszą relację!